Posúvame limity od roku 2007
Vytlačiť

PELIKAN

Máte záujem o cenovú ponuku? Kontaktujte nás

 

 

 

 

 

 

 

LIS NA OKRÚHLE BALÍKY PELIKAN

 

Lis na okrúhle balíky PELIKAN 1200 je konštrukčne riešený tak, aby zbieral seno, slamu ako aj senáž s vysokým obsahom vlhkosti, zo zeme, následne hmotu zlisoval do okrúhlych balíkov a zviazal ich špagátom alebo sieťkou. Kombinácia reťazového dopravníka s lisovacími valcami vytvára optimálnu kvalitu stlačenia. Reťazová časť vytvára pevné jadro, kým lisovacie valce vytvárajú balíky a zhutňujú povrch balíkov pozdĺž ich okrajov. Pre vyššie stlačenie slamy môže byť lis vybavený plochým normalizátorom.

 

Displej panela ovládania nám signalizuje úrovne plnenia komory, automaticky aktivuje a kontroluje proces lisovania, počíta balíky a sleduje prevádzkovú dobu.
 
PELIKAN 1200 je ideálny pre balenie senáže z riadkov. Takto zlisovaná senáž je vysoko kvalitná, uchováva v sebe cukor, bielkoviny, vysokú výživnú hodnotu a zabezpečuje zvyšovanie produkčnej schopnosti zvierat v poľnohospodárstve. Jedna kŕmna dávka takejto hmoty zaručuje až 1 kg prírastku hmotnosti dobytka.

 

Pre balenie balíkov do sieťoviny sa odporúča použitie sieťoviny typu ORS-1200.

 

 

PROFESIONÁL V LISOVANÍ OKRÚHLYCH BALÍKOV PELIKAN

 

 

 

 

1. Najvyššia stlačenosť okrúhlych balíkov
Lisovacie valce sa nachádzajú v prednej časti lisovacej komory a reťazový dopravník umiestnený  v  zadnej  časti vytvárajú  balíky najvyššej hustoty. Aj extrémne suchá hmota, alebo vlhká siláž je rovnomerne tvarovaná a zlisovaná do pevných balíkov vďaka kombinácii týchto dvoch systémov.

 

 

2. Rýchle vykladanie balíkov
Vďaka vyhadzovaciemu mechanizmu na balíky opatreného silnými pružinami, sa balíky ľahko dostávajú von z lisovacej komory čím obsluha traktora nemusí cúvať pri vykladaní.     V dôsledku toho je doba potrebná na vyprázdňovanie len 8 sekúnd.

 

 

3. Rýchle zdvíhanie komory
Priemer hydraulických valcov pre otváranie komory je 50 mm. To umožňuje znížiť dobu zdvihu na 4 sekundy, čo je o 60% rýchlejšie, než je doba zdvihu hydraulických valcov s priemerom 80 mm.

 

 

 

 

4. Rýchly baliaci mechanizmus
Dvojitý motúz baliaceho mechanizmu pracuje o 67% rýchlejšie ako jedno motúzové analógové mechanizmy. Vďaka tejto možnosti je účinnosť stroja PELIKAN 1200 zvýšená o 30%.

 

 

5. Ochrana komory proti poškodeniu
Zberacie ústrojenstvo veľkého priemeru chráni lisovaciu komoru tak, že zabraňujú vstupu kameňov a cudzích predmetov do lisovacej komory.

 

 

6. Spoľahlivá prevádzka a bezpečnosť 
Použité U kĺbové hriadele a bezpečnostné spojky chránia náhon lisu pred poškodením.

 

 

 

 

 

TECHNICKÝ POPIS PELIKAN

 

 

1 200

Typ polonesený
Prepravná rýchlosť stroja (km/hod) do 20
Plošná výkonnosť (ha/hod) do 10
Šírka rezania (mm) 1 500
Pracovná rýchlosť traktora (km/hod) do 9
Minimálny výkon traktora (kW) 45/61
Hustota lisovania (kg/m3) seno/slama 120 - 200 / 70 - 350
Šírka balíkov (m) 1,2
Priemer balíkov (m) 1,2
Hmotnosť - konštrukčná (kg) do 2 200

 

 

 

   Späť  

Máte záujem o cenovú ponuku?

Meno / Firma: *
IČO:
Kraj: *
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Názov stroja:
Podnikanie:
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia