Posúvame limity od roku 2007
Vytlačiť

STRIGE

Máte záujem o cenovú ponuku? Kontaktujte nás

 

 

 

 

 

 

 

NESENÁ DISKOVÁ KOSAČKA STRIGE

 

Diskové kosačky STRIGE 2100/2400/2800/3400 sú najľahšie stroje vo svojej triede. Vďaka svojej nízkej hmotnosti (420/470/550/1100 kg) je spotreba paliva pri práci nízka a tlak na pôdu minimálny. Kosačky série STRIGE sú schopné kosiť trávu pri rýchlosti až 15 km/hod. a dosahujú výkonnosť 3 až 4,8 ha/hod. Pokosenú trávu ukladajú do riadkov. Pomocou dodatočných usmerňovacích kotúčov inštalovaných na žacej lište, má STRIGE 2800 možnosť tvarovať riadky v šírke až 1,6 m. Bezchybná funkčnosť zariadenia je zabezpečená spoľahlivou žacou lištou. Rýchlosť rotora až 2 850 otáčok za minútu dokáže kosiť aj poľahnutý porast, alebo porast s vysokým hektárovým výnosom, pracovnou rýchlosťou dosahujúcou až 15 km/hod. Ohnutý tvar nožov zabraňuje dvojitému strihu stoniek a poškodeniu koreňov. STRIGE 2400 je možné voliteľne vybaviť s trojnožovými diskami. Trojnožové disky prispejú k zvýšeniu účinnosti o 30%, znižujú zaťaženie rotora, znižujú spotrebu paliva a zabezpečujú bezporuchovú prevádzku zariadenia v rôznych poveternostných podmienkach.
Jednoduchá kontrola a funkčnosť série kosačiek STRIGE sa osvedčila pri kosení rastlín na skrmovanie na prírodných ale aj na siatych lúkach.

 

PROFESIONÁLNE NESENÉ DISKOVÉ KOSAČKY STRIGE

 

 

 

1. Čistý rez
Vďaka vysokej rýchlosti otáčok 2 850 RPM, je zabezpečený čistý rez pri rýchlosti 15 km/hod. bez poškodenia koreňov, prinášajúcich vysokú hektárovú úrodu v ďalšom cykle zberu.

 

 

2. Vynikajúca kvalita sena
Oblúkovitý tvar nožov má za dôsledok posun pokoseného materiálu nahor a dozadu v smere pohybu čepele. Materiál tým nevytvára žiadne prekážky pred žacím ústrojenstvom a plynulosťou  posunu hmoty sa nevytvárajú kôpky trávy ktoré by robili problémy pri ďalšej kosbe pri vysokej rýchlosti.

 

 

3. Vysokokvalitné kopírovanie
Jednotný tlak na pôdu, ako aj dynamické kopírovanie terénu je dosiahnuté vyváženým mechanizmom špirálových pružín. To má za následok stabilný, jednotný rez a minimálne kopenie sa materiálu.


 

 

 

4. Ochrana proti nárazu
Bezpečnostné ťažné zariadenie zabraňuje poškodeniu rezacieho ústrojenstva pri náraze na prekážku. Pred pokračovaním v práci stačí vymeniť rezacie nože.

 

 

5. Životnosť 
Istiaci prvok je inštalovaný na každom jednom disku pre zabezpečenie maximálnej ochrany žacej lišty pred poškodením objektmi skrytými v tráve (napríklad hydranty alebo stĺpy).

 

 

6. Rýchloupínanie
Ľahko dostupné a spoľahlivé trojbodové pripevnenie umožňuje rýchlu agregáciu s traktorom.


 

 

 

TECHNICKÝ POPIS STRIGE

 

 

2 100

 

2 400

 

2 800

 

3 200

Typ                                           nesený
Plošná výkonnosť (ha/hod) 3,0 3,6 4,0 4,8
Pracovný záber (m) 2,1 2,4 2,8 3,2
Pracovná rýchlosť traktora (km/hod) do                                                 15
Počet diskov (ks) 5 6 7 8
Otáčky VH traktora (ot/min)                                                 540
Otáčky disku (ot/min)                                              2 850
Minimálny výkon traktora (kW/PS)                    35/48                   40/55
Výška strniska (cm) + 2                                                  8
Hmotnosť (kg) do 430 470 550 1 100

 

 

 

   Späť  

Máte záujem o cenovú ponuku?

Meno / Firma: *
IČO:
Kraj: *
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Názov stroja:
Podnikanie:
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia