Posúvame limity od roku 2007
Vytlačiť

TORUM 770

Máte záujem o cenovú ponuku? Kontaktujte nás

 

 

OBILNÝ KOMBAJN TORUM 770

 

 Vysokovýkonný axiál rotorový kombajn

Je jedným s najväčšou účinnosťou na svete

Je schopný zožať viac ako 2 000 ha rôznych kultúr za sezónu

Až 40 ton obilia za hodinu

Až 300 ton za smenu

Moderný dizajn

Možnosť pásového podvozku a pohonu 4x4

 

 

 

 

ŠIKMÝ DOPRAVNÍK

Nová generácia šikmého dopravníka výrazne zvyšuje funkčnosť, efektivitu a komfort obsluhy kombajnu pri práci s rôznymi plodinami. Základná výbava obsahuje systém single hydraulic coupling, nastaviteľný uhol pre vyšší výkon a zjednodušený zber rôznych plodín bez potreby ďaľších úprav, s rýchlym pripojením adaptéru (hmotnosť adaptéra do 4 500 kg).

 

 

 

     

 

MOTOR 520 h.p.

TORUM  je agregovaný s 6 valcovým motorom, L6, Cummins QSG 12 (520 h.p., Stage IV). Výkonný a kompaktný motor má efektívnu spotrebu paliva a rezervu krútiaceho momentu až do 20%. Čistiaci systém vzduchu nasáva vzduch pod tlakom (zabezpečené hydraulickým motorom) , výrazne znižuje náklady na údržbu.

 

 

ŽACÍ STÔL POWER STREAM

Power Stream žací stôl garantuje vyššiu výkonnosť pri čo najmenších stratách. Toto žacie ústrojenstvo minimalizuje straty a zabezpečuje plynulé dávkovanie hmoty aj pri sťažených podmienkach zberu. Hydraulický pohon prihŕňača, otáčky sú automaticky synchronizované s pojazdovou rýchlosťou kombajnu.   

 

 

 

 

 

 

LUXUSNÁ KABÍNA LUXURY CAB II S INFORMAČNÝM SYSTÉMOM ADVISER III

Do výbavy nového kombajnu TORUM patrí luxusná kabína Luxury Cab. Vnútorný priestor novej kabíny predstavuje 4m2 a tým vytvára skutočné pohodlie aj počas dlhých pracovných dní. Budete si užívať pohodlie, čo v skutočnosti ovplyvní váš výkon, aby ste svoju prácu vykonávali lepšie, výkonnejšie, bez stresu a menšej únavy. Informačný systém Adviser III s hlasovou signalizáciou stavov priebežne monitoruje mlátenie a fungovanie zberných mechanizmov. Umožňuje sledovanie stability procesov, čím predchádza zlyhaniu jednotlivých častí stroja.

 

 

 

 

PREVÁDZKA V EXTRÉMNYCH PODMIENKACH

Pre prácu v sťažených podmienkach je v ponuke za príplatok inštalácia pohonu AWD alebo predná pásová náprava. Zvyšuje sa efektivita prevodovky hydraulického pohonu, kombajn bude schopný prekonať kopce aj s plným zásobníkom zrna.  

 

 

 

 

 

 

 

ARS AXIÁLNY ROTOR S OTÁČAJÚCIM SA KOŠOM

Pri ostatných rotorových systémoch s pevným mlátiacim košom je len čiastočne využívaná plocha mlátiaceho koša, znižujú sa tým ukazovatele výkonnosti výmlatu. Okrem nevyužitej plochy, pri žatve mokrých plodín alebo ryže dochádza k preplneniu hornej sekcie. (takzvaná pasívna zóna). Rotačný kôš zabezpečuje výmlat po celom obvode, uhol opásania 360°. ARS bez pasívnych zón zabraňuje upchávaniu hmoty. Je vybavený troma sekciami mlátiacich latiek, medzera medzi rotorom a košom sa nastavuje v jednotlivých sekciách. Pri každom otočení rotora dochádza k trojitému výmlatu hmoty, odlišujúc sa od ostatných rotorových systémov. Umožňuje nastavenie väčšej mlátiacej medzery. Dodatočné nastavenia nezávisle od kultúry potrebnú nie sú, konkávna vzdialenosť jačmeňa, pšenice je 16-20mm.

 

 

 

 

ZÁSOBNÍK A VYPRÁZDŇOVANIE

Čisté obilie sa dostáva do zásobníka s kapacitou 12 300 litrov. Pri takomto objeme je dosiahnutá vyššia efektivita s redukovaným počtom vyprázdňovaní. Rýchlosť vyprázdňovania je 120 litrov/sek, čím je zásobník vyprázdnený do 2 minút. Dĺžka vyprázdňovacieho dopravníka predstavuje 7,5 m, vyprázdňovacia výška je 5,4 m a širší uhol: 105 stupňov. Vďaka mimoriadnej dĺžke dopravníka je možné vyprázdňovať na akékoľvek vozidlo pri adaptére max. 14 m. Pri ryži je možné vyprázdňovanie na poli. Pre úsporu paliva je možné deaktivovať pohon mlátiaceho  ústrojenstva.

 

 

 


 

 

NEKONEČNÁ VARIABILITA RÝCHLOSTI OTÁČANIA SA ROTORA

Rotor je poháňaný s planétovou plynulo regulovateľnou prevodovkou s hydraulickým ovládaním. Jedinečné hydromechanické zariadenie zlučuje vlastnosti dvoch ovládaní: plynulé a presné ovládanie otáčok, vysoká namáhateľnosť a osvedčená prevodovka bez remeňových prevodov.

 


 

 

 

JEDNODUCHÝ SERVIS A ÚDRŽBA

Kompresor so zásobníkom vzduchu (patrí do základnej výbavy všetkých kombajnov typu TORUM) šetrí čas pri každodennej údržbe, hlavne pri práci na poli, kde nie je servisné zázemie k dispozícii. Voliteľnou výbavou kombajnu je vybavenie automatickým centrálnym mazacím systémom.

 


 

 

štandardná výbava        O za príplatok 
1 Power Stream -  univerzálny žací stôl s väčšou horizontálnou plochou, s hydraulicky poháňaným prihŕňačom, ovládanie reverzného chodu žacieho mechanizmu z kabíny, synchronizácia rýchlosti prihŕňača s rýchlosťou pojazdu kombajnu.
2  ARS - axiálny rotor s otáčajúcim sa košom a s variabilný pohonom.
3  Luxury Cab - ovládací panel integrovaný do sedadla obsluhy, dve sedadlá v kabíne, klimatizácia/kúrenie, chladiaci box, zvýšený priestor v kabíne ako aj multifunkčná rukoväť.
4  Adviser III - informačný systém s 10 palcovým dotykovým farebným displejom, so systémom signalizácie okamžitých hodnôt práce kombajnu.


ROSTSELMASH neustále rozvíja svoje produkty a preto si spoločnosť vyhradzuje právo na zmeny v špecifikácii alebo konštrukcii stroja a to bez predošlého oznámenia.

   Späť  

Máte záujem o cenovú ponuku?

Meno / Firma: *
IČO:
Kraj: *
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Názov stroja:
Podnikanie:
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia